wtorek, 20 grudnia 2011

Roger orzechowy [Tastino] - wafelek z Lidla

Roger orzechowy w czekoladzie mlecznej to wafelek wyprodukowany dla dyskontów spożywczych Lidl. Czy aby na pewno idealny na przerwę?


Na opakowaniu Rogera znajduje się informację, że wafelek jest "idealny na przerwę". Nie bardzo rozumiem czym ów "idealność" się wyróżnia. Dla mnie idealna na przerwę jest herbata i chwila ciszy, batonika albo wafelka lubię przegryźć w biegu.

No ale mniejsza o tym, artykuł nie jest o mnie, ani o moich zwyczajach a o Rogerze. Wafelek zapakowany jest w połyskliwą "folię" polipropylenową o żółto-zielonej kolorystyce. Z obrazków należy wyróżnić smakowite orzechy i nadgryziony kawałek wafla.
Skład: czekolada mleczna 26% [cukier, miazga kakaowa, mleko pełne w proszku, tłuszcz kakaowy, tłuszcz roślinny, serwatka w proszku (z mleka), emulgatory: lecytyna sojowa, E 476; aromat], mąka pszenna, tłuszcz roślinny utwardzony, cukier serwatka w proszku (z mleka), miazga z orzechów laskowych 3,2%, mąka sojowa, olej rzepakowy, orzechy arachidowe 1,4%, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, sól, substancje spulchniające: wodorowęglan amonu; emulgator: lecytyna sojowa, aromat.
Jak dla mnie zaskakująca jest ta "litania" jak na tak mały i wydawałoby się prosty produkt. Zawsze niepokojące są składniki oznaczone literą E. Tym razem mamy do czynienia z E 476 czyli polirycynooleinianem poliglicerolu.Przyjemniaczek stosowany jest w wyrobach czekoladowych i czekoladopodobnych. Podobno u ludzi nie powoduje skutków ubocznych, ale badania na zwierzętach podobno skutkowały zmianami nerek i wątroby. Jakoś od razu zrobiło mi się mniej słodko...

Przejdźmy teraz do smaku. Wafelek da się zjeść, niestety nie wyróżnia się on jakoś specjalnie. Głównym smakiem jaki dominuje w tej przekąsce jest smak wafli. Czekolada może, którą powleczone są wafle może i nie jest specjalnie wysokich lotów, ale na szczęście daleko jej od tandetnych wyrobów czekoladopodobnych. A co z orzechami? Są i to nawet całkiem nieźle wyczuwalne za co +0,5 do końcowej oceny.
Marka: Tastino
Dla: Lidl Polska Sklepy Spożywcze Sp. z o.o.
Masa netto: 40 g
Cena: 0,79 zł
Ocena opisowa: Wafel-waflowy, raczej poprawny, orzechowy.
Ocena do indeksu: 3.5

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...