środa, 21 grudnia 2011

Chrzan Staropolski [Motyl] - jeden z najlepszych na rynku!

Dziś na "tapetę" biorę Chrzan Staropolski firmy Motyl. Jest to chyba najczęściej spożywany przeze mnie chrzan, który wysoko cenią wszyscy moi domownicy.

Znaleźć dobry chrzan na półce sklepowej nie jest łatwo. Zdarzają się produkty nieostre, nieprzypominające w smaku rośliny z której rzekomo zostały zrobione albo takie w których dominuje biała woda (śmietana?). Dlatgo w tym przypadku wolę wybierać w miarę sprawdzone pozycje. Do takich należy Chrzan Staropolski sygnowany marką Motyl.

Słoiczek o pojemności 290g jest dość typowy z etykietą i nakrętką utrzymanymi w zielono-białej tonacji z czerwonymi wstawkami. Każda ekologiczna pani lub pan domu po spożyciu słoik umyje, wyparzy i napełni swoimi wekami :)
Skład: świeży korzeń chrzanu (61%), woda, olej roślinny, ocet spirytusowy, cukier, sól, zagęstnik: guma guar, guma ksantanowa, mleko w proszku, regulator kwasowości: kwasek cytrynowy, przeciwutleniacz: pirosiarczyn sodu.
Dodatkową ciekawą informacją jest ta mówiąca o tym, że produkt zawiera mleko i dwutlenek siarki. Ten drugi bardziej niż z chrzanem kojarzy mi się z tanim winem.

W smaku Chrzan Staropolski jest taki jak ma być czyli ostry i aromatyczny. Nie za dużo w nim wody, ale też nie jest to "wiór". Próba jedzenia łyżeczką kończy się zazwyczaj łzami w oczach. Po prostu dobry Polski chrzan!
Producent: ZPOiW MOTYL Sp. j.
Masa netto: 290 g
Cena: 3,20 zł
Ocena opisowa: Zdecydowanie w czołówce!.
Ocena do indeksu: 5.0

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...