poniedziałek, 5 grudnia 2011

Herbata Owocowa z Korzennymi Przyprawami - Pomarańcza & Goździki [Vitax]


Zapach pomarańczy z goździkami wielu kojarzy się ze świętami. Choć za oknem raczej wiosna niż zima uległem "zimowo-świątecznej" pokusie i zaparzyłem dziś herbatę o smaku Pomarańcza & Goździk od Vitaxu.

Choć na pierwszym planie widnieje logo Vitax do herbaty przyznaje się więcej organizacji. Na pudełku znajdziemy także logotyp indyjskiej firmy Tata (produkującej m.ni. samochody). Gdy zagłębimy się w gąszczu małych literek dowiemy się, że herbata nie jest produkowana przez Tatę a na jej zlecenie przez firmę Multeafil z Dobrzycy.

Na pierwszym planie opakowania widnieje duża, smakowita pomarańcza, najpewniej w trakcie obierania, dookoła rozsypane są goździki. Pudełko ma dwa miejsca w których można je otwierać, jedno tradycyjne czyli odchyla się cała górna ścianka, drugie z dołu tak by jednorazowo można było wyciągnąć tylko jedną torebkę. Torebki z herbatą pakowane są każda w osobnej (chyba hermetycznie zamkniętej) kopertce.


W przypadku herbat owocowych najbardziej obawiam się obecności hibiskusu, który w tańszych "owocówkach" potrafi całkowicie zniwelować smak maliny, truskawki czy innego owocu. Niestety "badany dziś napar" w swoim składzie ów roślinę posiada.
Skład: jabłko, liść jeżyny, aromaty, korzeń cykorii, goździki (6%), hibiskus, skórka pomarańczy (4%), kwas cytrynowy, kwas jabłkowy oraz owoc dzikiej róży. 
Wierząc w zasadę, że składniki są wymieniane od tego, który stanowi największy udział do tego, którego w produkcie jest najmniej wnioskuję, że ilość hibiskusa jest większa niż skórki pomarańczowej i mniejsza niż goździków - czyli herbata powinna raczej nazywać się "Goździk & Hibiskus".

Torebka herbaciana jeszcze przed zaparzeniem pachnie goździkami, nieco słabszy jest zapach pomarańczy. Po zalaniu wrzątkiem pomarańczowe aromaty zanikają i zdecydowanie dominuje zapach goździkowy.

W smaku tak jak się spodziewałem dominuje goździk, dobrze wyczuwalny jest hibiskus, a pomarańczowe aromat pozostaje na języku jedynie po przełknięciu.

Podsumowując muszę przyznać, że herbata mimo dość mocnego udziału hibiskusa nawet mi smakuje, może dla tego, że lubię goździki. Kto nastawia się na bardziej pomarańczowy smak będzie zawiedziony.
Producent: Multeafil Sp. z o.o.
Dla: Tata Global Becerages Polska Sp. z o.o.
Masa netto: 15 x 2 g = 30 g
Cena: 4,79 zł (0,32 zł za "torebkę")
Miejsce zakupu: Carrefour
Ocena opisowa: Dobra ale powinna być bardziej pomarańczowa.
Ocena do indeksu: 4.0

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...