sobota, 17 grudnia 2011

Remsey Earl Grey z nutą cytryny - herbata z Biedronki

Remsey Earl Grey z nutą cytryny to jedna z herbat, które można kupić w dyskontach Biedronka. O ile niektóre z produktów "biedronkowych" pozostawiają wiele do życzenia herbata sprzedawana pod marką Remsey jest całkiem niezła.


Zazwyczaj na markach własnych supermarketów znajdujemy adnotację kto dla kogo dany produkt wyprodukować. Tu jest inaczej, do herbaty nie przyznaje się nikt poza Jeronimo Martins Dystrybucja dla której to firmy ów napar został wyprodukowany. Sprawa nieco dziwna bo przeciętny konsument właściwie nie wie kto odpowiada za jakość produktu.

Herbaty z serii Remsey sprzedawane są w dużych pudełkach o ciekawej szacie graficznej. Opisywana dziś Earl Grey z nutą cytryny na ciemno-zielonym opakowaniu ma apetyczne cytryny, lisek herbaciany, torebkę z herbatą i pieczęć ze statkiem. Mimo mnogości rysunków, dzięki dobremu skomponowaniu pudełko sprawia dobre wrażenie wizualne.

Jak już wspomniałem do produktu nikt się nie przyznał z "imienia" ale za to wiemy skąd pochodzą liście herbaty. W 1,75 gramowej torebeczce znajdziemy mieszankę herbat z Indonezji, Kenii oraz Sri Lanki.
Skład: mieszanka herbat czarnych, aromat bergamotowy, aromat cytrynowy, skórka cytryny 0,5%.
Gdyby ktoś z Was zastanawiał się do czego służy aromat bergamotowy służę informacją, że pomarańcza bergamotowa jest to roślina, której olejki eteryczne nadają charakterystyczny smak herbatom earl grey.

Według informacji na opakowaniu idealny napar uzyskamy po czterominutowym zaparzaniu, a jeśli chcemy intensywniejszego smaku powinniśmy zaparzać ją 5 minut, smak delikatny uzyskamy po minucie parzenia - tako rzecze producent! Ja parzyłem Remseya ze 4,5 minuty no i smak herbaty jest całkiem intensywny.

No właśnie dominują tu aromaty liści czarnej herbaty. Znany z herbat earl grey aromat bergamotowy jest bardzo słaby, choć faktycznie występuje głównie po przełknięciu. Obecna jest też nuta cytryny o podobnej intensywności jak aromat pomarańczy bergamota.

Ogólnie herbata jest niezła chociaż jeśli ktoś lubi gdy aromat earl grey'a gra pierwsze skrzypce w herbacie może być zawiedziony. Remsey Earl Grey z nutą cytryny to delikatna w smaku herbata ale całkiem przyzwoita.
Producent: nie przyznał się
Dla: Jeronimo Martins Dystrybucja S.A.
Masa netto: 75 x 1,75 g = 131,25 g
Cena: 5,99 zł (75 x 0,08 zł)
Miejsce zakupu: Biedronka
Ocena opisowa: Bardzo dobra herbata ale jak aromatyzowaną zbyt mało aromatów.
Ocena do indeksu: 4.5

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...