sobota, 10 marca 2012

Delma Extra z masłem [Unliver] kropla masła w morzu margaryny

O tym, że w Delmie Extra jest masło świadczy spory napis na "głównym" wieczku. Z tylnej części opakowania dowiadujemy się ile faktycznie jest masła w margarynie. W tym przypadku zamiast sporego napisu proponował bym zapis małym druczkiem "zawiera śladowe ilości masła".

Zawartość masła w "Delmie Extra z masłem" wynosi 0,5% czyli 2,5 g na 500 gramowe pudełko. Takiej ilości raczej nie poczujemy w smaku, raczej też nie odczujemy ewentualnych "magicznych" właściwości masła. Dlaczego więc informacja o obecności faktycznie "śladowej ilości masła" jest aż tak wyeksponowana? Jak dla mnie trochę przerost formy nad treścią.

Ciekawe czy któryś z producentów margaryny kiedyś wpadnie na pomysł wrzucenia do 100 litrowego kotła z produktem szczypty opiłków złota i wyeksponuje na etykiecie, że jego produkt zawiera czyste złoto? Mógłby to być niezły chwyt marketingowy!
Skład: woda, oleje i tłuszcze roślinne, skrobia modyfikowana, masło (0,5%), sól (0,3%), maślanka w proszku, emulgulatory (mono- i diglicerysy kwasów tłuszczowych, lecytyna, polirycynooleina poliglicerolu), substancja konserwująca (skrobian potasu), regulator kwasowości (kwas cytrynowy), aromat, barwnik (beta-karoten), witaminy (A, D3, E).
Sama Delma to bardzo przyjazny stworek z reklam z którym można porozmawiać. No nie mówcie, że nigdy nie rozmawialiście z Delmą ;) Produkt zapakowany jest w plastikowe pudełko, nadruki są całkiem ładne i apetyczne.

Co najważniejsze w tego typu produktach, nadają się do smarowania zaraz po wyciągnięciu z lodówki, nie kruszą się jak masło i sprzyjają "kanapce w biegu". Co do konsystencji Delmy nie mam zarzutów, smarowność określam na bdb. W zapachu wyczuwa się charakterystyczny "margarynowy" zapach, który na szczęście jest mniej intensywny niż w przypadku tanich "smarowideł" czy margaryn do smażenia. Masła tu nie wyczułem!

Smakowo jest ok, smak Delmy jest w miarę neutralny i gdy na kanapkę położy się jakiś serek albo "mięso" to posmak "smarowidła" jest całkiem neutralny i mi nie przeszkadza.
Producent/Dystrybutor: Unliver Polska Sp. z o.o.
Masa netto: 500 g
Cena: 3,99 zł
Ocena opisowa: margaryna jak margaryna, jako dodatek do kanapki da się zjeść
Ocena do indeksu: 4.0

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...