niedziela, 18 grudnia 2011

Herbata: Jagoda & Açai SUPERFRUITS [Vitax]

Pierwszym opisywanym w Dzienniku Konsumenta produktem była herbata pomarańczowo-goździkowa z Vitax'u. Dziś kolejny napar ów firmy, tym razem mniej korzennie, a bardziej owocowo czyli mieszanka jagody z açai.

No i od razu spieszę wytłumaczyć, że Açai to inaczej Jagoda Palny Brazylijskiej - mały, okrągły owoc przypominający owoc winogrona pochodzący z Ameryki Południowej. Jest to dość popularna roślina wykorzystywana w kuchni brazylijskiej.

Niestety nie mam pojęcia jak smakuje Açai więc trochę trudno będzie mi ocenić ilość tego owocu w mieszance z jagodą i herbatą.

O wielu podmiotach przyznających się do herbat Vitax'u pisałem już przy okazji recenzji Pomarańczy & Goździka w przypadku dziś opisywanego produktu jest podobnie.

Każda z saszetek herbacianych jest pakowana w osobnej torebeczce, dzięki czemu aromat nie powinien uciekać. I tak faktycznie jest, po otwarciu małej torebeczki czuć intensywny zapach świeżych jagód.
Skład: hibiskus, liść jeżyny, owoc bzu czarnego, owoc dzikie róży, skórka pomarańczy, ekstrakt nasion winogron (0,6%), koncentrat soku z owocu açai (0,4%), owoc jagody (0,4%).
Niestety w smaku jagód jest nieco mniej, choć posmak jagodowy wyłania się spod wszystkich innych smaków. Niestety produkt ten nie ustrzegł się kwaskowatego posmaku obecnego chyba w większości herbat owocowych zawierających hibiskus. Reszta smaku w herbacie Jagoda & Açai jest dość ciekawa i smaczna.
Producent: Multeafil Sp. z o.o.
Dla: Tata Global Becerages Polska Sp. z o.o.
Masa netto: 15 x 2 g = 30 g
Cena: 4,79 zł (0,32 zł za "torebkę")
Miejsce zakupu: Carrefour
Ocena opisowa: Byłoby idealnie gdyby nie hibiskus i dzika róża.
Ocena do indeksu: 4.0

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...