piątek, 6 kwietnia 2012

Pastani makaron premium [Europasta SE] - czeski makaron spaghetti z Biedronki

Do tej pory dyskontem znanym z posiadania w swojej ofercie artykułów zagranicznych był Lidl. Na półkach Biedronki zazwyczaj królowały polskie produkty. Aż tu nagle zmiana, podczas ostatniej wizyty w Biedronce namierzyłem tani makaron z Czech.

Pastini makaron premium bo o nim mowa na półce prezentuje się ciekawie. Ładne, estetyczne opakowanie aż zachęca do zakupu. Widnieje też informacja 100% Durum co sugerowałoby, że makaron powstał wyłącznie z mąki durum powszechnie uważanej za najlepszą na makarony.
Skład: semolina z pszenicy durum, woda
Dla tych bardziej podejrzliwych producent na opakowaniu wyjaśnia czym jest semolina - jest to kaszka powstała w wyniku zmielenia pszenicy durum.

Na opakowaniu widnieje informacja o czasie gotowania makaronu, al dente - 8 minut, miękki 10-11 minut. Wybrałem opcję pośrednią czyli 9 minut - żeby makaron był lekko miękki, ale nie rozgotowany. Do wody na makaron jak zawsze wsypałem łyżeczkę soli oraz kilka kropel oleju.

Czeski makaron z Biedronki po ugotowaniu jest ok, nie skleił się, nie porwał i był całkiem sprężysty. Sam w smaku dosyć neutralny, jak to makaron. Z sosem pomidorowym smakował bardzo dobrze.
Producent: Europasta SE
Miejsce produkcji: Boršov nad Vltavou, Czechy
Dla: Biedronka
Masa netto: 500 g.
Cena: ~1,50 zł
Ocena opisowa: W tej cenie bez zarzutów!
Ocena do indeksu: 4.5

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...