wtorek, 27 grudnia 2011

Herbal Time: Mięta z gruszką [MOKATE] - zioła z Biedronki

Po "świątecznym obżarstwie" dobrze nieco oczyścić organizm i napić się "ziółek". Dziś w Dzienniku Konsumenta Herbal Time Mięta z gruszką z serii herbat ziołowych dla Biedronki.

Herbaty z serii Herbal Time odkryłem stosunkowo niedawno. Do mojego "biedronkowego kosza" trafiły dwie, Mięta z gruszką oraz kompozycja 7 ziół. O tej drugiej opowiem kiedy indziej, dziś smakowa strona mięty.

Herbata miętowa wielu ludziom kojarzy się z naparem leczniczym stosowanym na ból brzucha. Ja "miętę" lubie wpić sobie także wtedy gdy problemów żołądkowych nie mam. Po prostu lubię smak tego zioła. W ogóle lubię herbaty ziołowe! Dlatego zaraz po namierzeniu zainteresowałem się tymi z Biedronki.

Seria Herbal Time ma jedną linię wizerunkową. Na pudełkach dominuje kolor zieleni. Dobrze widoczne są też ziołowe listki, a każdy rodzaj ziółek ma swoją kolorową wstawkę.

Za produkcję Mięty z gruszką odpowiada firma Mokate z Ustronia, która kojarzy mi się przede wszystkim ze słodkimi, chemicznymi kawami cappuccino w proszku. Firma jest jednak m.in. właścicielem marek herbacianych tj. Minutka czy Loyd Tea.

Wato też wspomnieć o tym, że pudełko Mięty z gruszką kryje w sobie 40 torebek, a inne herbaty z tej serii mogą mieć inną ilość wsadu mimo takiej samej wielkości pudełka (np. wspominane 7 ziół liczy tylko 20 torebek). W jednej torebeczce opisywanego dziś naparu ponad połowę stanowi mięta.
Skład: mięta (55%), owoc jabłka, aromat gruszki, owoc gruszki (5%), korzeń lukrecji (5%), prażony korzeń cykorii, kwas cytrynowy - regulator kwasowości.
Co ciekawe mimo tak dużego stężenia mięty w zapachu raczej się jej nie czuje. Tutaj pierwsze skrzypce gra aromat dojrzałej gruszki. Za to w smaku mięta już jest, dość łagodna i kontrowana przez lekko kwaskowy posmak, który po przełknięciu znów ujawnia się jako dojrzałą gruszka.

Mięta z gruszką to bardzo dobry, a zarazem niedrogi produkt z Biedronki. Mi posmakował bardzo i już wiem, że po tę herbatkę będę sięgał zawsze podczas zakupów we wspomnianym dyskoncie.
Producent: MOKATE S.A.
Dla: Biedronka
Masa netto: 40 x 2 g = 80 g
Cena: 2,69 zł (40 x 0,07 zł)
Miejsce zakupu: Biedronka
Ocena opisowa: Bardzo dobra herbata, nie tylko na ból brzucha.
Ocena do indeksu: 4.5

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...