środa, 28 grudnia 2011

Herbal Time: kompozycja 7 ziół [MOKATE] - ziół z Biedronki ciąg dalszy

O serii ziołowych herbat z Biedronki pisałem już wczoraj. Rozpływałem się wtedy nad naparem miętowo-gruszkowym, dziś kolejna z serii czyli: Ziołowa kompozycja 7 ziół.

7 ziół zamknięte jest w takim samym pudełku jak mięta z gruszką, jednak zawartość jest o połowę mniejsza. W miętowo-gruszkowej mieliśmy 40 torebek, a tutaj jest ich tylko 20. Samo opakowanie jest dość ładne, utrzymane w linii Herbal Time.

Po otwarciu pudełka wyczuwalny jest zapach "apteki". Po zalaniu torebki wrzątkiem aktywuje się przyjemny ziołowy zapach.


Już na wstępie muszę zaznaczyć, że jeżeli ktoś nie lubi lekko gorzkawego smaku niektórych ziół będzie z tą herbatą się męczył i nie pomoże tu dodawanie cukru, miodu ani żadne inne udziwnienia. Trzeba porostu lubić zioła, a przede wszystkim rooibos, którego w składzie jest ponad połowa.
Skład: rooibos (55%), liść mięty (12,5%), liść jeżyny (12%), owoc kopru włoskiego (10%), werbena (5%), cynamon (3%), korzeń lukrecji (2,5%).
Czyli same zioła bez żadnych ulepszaczy, regulatorów kwasowości itp. W smaku dominuje rooibos czyli słodkawy, miodowy smak rośliny uprawianej w RPA. Uzupełnieniem smaków jest orzeźwiający posmak mięty i delikatne nuty cynamonu. Ogólnie napar jest słodkawy.

Herbal Time 7 ziół mi posmakowała, chociaż w domu jestem jedyną osobą, która ten napar pije z przyjemnością. Zdaję sobie sprawę z tego, że jeśli ktoś nie przepada za ziołami nie doceni walorów smakowych tego naparu.

Producent: MOKATE S.A.
Dla: Biedronka
Masa netto: 20 x 2 g = 40 g
Cena: 1,99 zł (20 x 0,10 zł)
Miejsce zakupu: Biedronka
Ocena opisowa: Jak ktoś lubi zioła to mu posmakuje!
Ocena do indeksu: 4.5

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...