czwartek, 29 grudnia 2011

Ice Storm Zitronen Halsbonbons - niemieckie cukierki z witaminą C dla Lidla

9 cukierków pokrywa dzienne zapotrzebowanie na witaminę C - od takiej informacji rozpoczyna się tekst na odwrocie opakowania cytrynowych cukierków Ice Storm z dyskontu Lidl.

Przegapić informację o tym, że cukierki te bogate są w witaminę C nie sposób. Ja przodzie w czerwonym owalu informacja po angielsku z tyłu w kolejnych 6 językach w tym po polsku. Faktycznie wygląda to tak, że 100 gram cukierków zawiera 180 mg czyli 300% RDA.

Po opakowaniu od razu poznajemy niemiecki rodowód cukierków. Większość napisów z nazwą włącznie zapisana jest w tym niezwykle romantycznym języku. Na etykiecie soczyste i apetyczne cytryny zachęcają do sięgnięcia wgłąb torebki. A tym czasem czas na skład.
Skład: cukier, syrop glukozowy, regulatory kwasowości: kwas cytrynowy, kwas mlekowy; zagęszczony sok cytrynowy (1%), naturalne aromaty, kwas askorbinowy, barwiący ekstrakt roślinny (kurkuma). Może zawierać śladowe ilości mleka, soi, orzechów laskowych i glutenu.
Każdy cukierek pakowany jest w osobny papierek, dzięki czemu nie są one poklejone, na szczęście landryny te nie przyklejają się do papierków.

W smaku jest jak najbardziej OK. Cukierki są kwaskowo-cytrynowe. Nie za słodkie, nie trącą też chemicznym posmakiem, który w tego typu słodyczach ma imitować smak lodu.
Producent: Nie przyznał się. Wiemy za to, że wyprodukowano w Niemczech
Dla: Lidl
Masa netto: 150 g
Cena: niestety nie pamiętam
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena opisowa: Dobre "cuksy"! Kwaskowe i bez chemicznego posmaku.
Ocena do indeksu: 4.5

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...