piątek, 30 grudnia 2011

Podpiwek Lubuski [Browar Witnica] - słodycze w płynie

Podpiwek to napój znany od dawien dawna, wykonywany często w domach. Dziś w Dzienniku Konsumenta jednak Podpiwek Lubuski produkowany na skalę przemysłową w Browarze Witnica.


Podpiwek to napój z mąki słodowej i drożdży. Raz na zawsze trzeba wyjaśnić, że podpiwek mimo "piwa" w nazwie jest napojem bezalkoholowym. Podobnym napojem jest kwas chlebowy, jednak ten wytwarza się podczas fermentacji chleba a nie mąki.

Podpiwek Lubusku produkowany jest w Browarze Witnica ulokowanym na zachodzie Polski. W tym samym browarze warzy się naturalne piwa np. Lubuskie. Sam podpiwek zamknięty jest w plastikowej, litrowej butelce PET. Etykieta napoju stylizowana jest na "dawne czasy", a pani która widnieje na niej trzyma w dłoni kufel piwa, a nie podpiwku.

Producent zapewnia nas, że napój zawiera witaminę C. Jeszcze bardziej wyszczególnione są zapisy o naturalnych składnikach i braku konserwantów.
Skład: extrakt słodowy, aromaty, cukier, karmel, kwas cytrynowy, kwas askorbinowy - wit. c, dwutlenek węgla.
Podpiwek Lubuski ma kolor coli i się nie pieni. W smaku od początku atakuje słodycz, ta słodowa połączona z karmelem. Podpiwek ma smak ciekawy, jednak trochę zbyt słodki by orzeźwiać. Od czasu do czasu można się napić, jednak pijąc na co dzień człowiek mógłby się zasłodzić.
Producent: Browar Witnica
Objętość: 1 L
Cena: 2,99 zł
Ocena opisowa: Dobry, ale trochę za słodki.
Ocena do indeksu: 4.0

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...