niedziela, 18 grudnia 2011

Lay's Strong: Piekielne Wasabi


Napisanie "grzecznej" recenzji chipsów Lay's z serii STRONG byłoby niemożliwe. Lay's o smaku Piekielne Wasabi po prostu "pali w mordę" i chyba o to w tej "zabawie" chodzi.

Wasabi to japoński chrzan o zielonej barwie, bardzo ostry. Chipsy o smaku Piekielne Wasabi to teoretycznie "najmocniejsze uderzenie" z serii Lay's Strong. Producent zaleca popijanie swoich ostrych wyrobów.

Opakowanie doskonale wpisuje się w "piekielny" charakter potrawy. Utrzymane w ciemnej kolorystyce, uzupełnione ognistym "wskaźnikiem ostrości". Na tyłach standardowo trochę informacji i gratka dla fanów chemii:
Skład: ziemniaki, olej roślinny (32% oleju słonecznikowego w mieszance olejów roślinnych), preparat aromatyzujący o smaku ostrego chrzanu wasabi [cukier, glikoza, wzmaczniacz smaku (glutaminian monosodowy, glutaminian disodowy, inozynian disodowy), aromaty (zawierają gorczycę, ekstrakt z chrzanu,), cebula w proszku, maltodekstryna, barwnik (komplekst miedziowe chlorofili i chlorofilin)], sól.
Zapach chipsów jest dość niewinny, pachną trochę jak w chińskiej (japońskiej) restauracji. Pierwszy kontakt z moim językiem i już wiem, że jest dobrze. Chipsy najzwyczajniej w świecie "palą w mordę", producent z tą "piekielną ostrością" nie kłamał. W smaku również jest bardzo dobrze, japoński chrzan smakuje jakbym jadł go łyżeczką.

Bardzo lubię wyraziste smaki, jak coś jest ostre to ma być ostre i w tym przypadku tak jest!
Producent: Frito Lay Poland Sp. z o.o.
Masa netto: 150 g
Cena: 4,89 zł
Ocena opisowa: Lubię wyraziste smaki, lubię te chipsy.
Ocena do indeksu: 5.0

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...