poniedziałek, 19 grudnia 2011

Assuan o smaku cytrynowym [Posti] - herbata z Biedronki

Biedronka to dyskont w którym możemy kupić produkty paskudne, "zjadliwe" i bardzo dobre. Do tych ostatnich należy herbata cytrynowa o nazwie Assuan.

Nie wiem czy dobrze rozszyfrowuję nazwę ale Assuan jest miastem położonym na południu Egiptu. Czy w okolicach ów miasta rosną krzewy herbaciane z których jest zrobiona opisywana dziś herbata tego nie wiem. Skład podany jest dość ogólnikowo:
Skład: mieszanka herbat, aromat, skórka cytryny (0,5%). 
Za produkcją Assuana stoi Posti - dość popularny polski producent herbat. Opakowanie mimo, że nie jest sygnowane marką Posiego utrzymane jest w stylu charakterystycznym dla produktów tej marki.

Herbata kosztuje 1,79 zł więc jej cena na pewno jest wysoce konkurencyjna do "markowych" herbat, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że małym pudełeczku upchano aż 40 okrągłych torebek. Jeden napar kosztuje nas więc coś koło 4,5 grosza.

W smaku herbata spisuje się dobrze. Po zaparzaniu otrzymujemy solidny napar o bardzo delikatnym posmaku cytryny. Niestety taka ilość skórki cytrynowej nigdy nie zastąpi fizycznie dodanego plastra, niemniej jednak herbatę pije się z przyjemnością, zwłaszcza popijając śniadanie.Trzeba przyznać, że niektóre produkty z Biedronki "dają radę"!
Producent: PH "Posti" SA
Dla: Biedronka
Masa netto: 40 x 1,5 g = 60 g
Cena: 1,79 zł (40 x 4,5 gr)
Miejsce zakupu: Biedronka
Ocena opisowa: Bardzo dobra herbata, jednak aromat cytrynowy mógłby być nieco bardziej wyraźny.
Ocena do indeksu: 4.0

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...