niedziela, 15 stycznia 2012

Mikado Chrzan Sarmacki z Lidla

Dziś na tapecie kolejny produkt z dyskontu spożywczego Lidl. Tym razem chrzan sygnowany marką Mikado.

Produkt zamknięty jest w małym, zgrabnym słoiczku, opasa go etykieta będąca trochę nieczytelną. Co tam za napisem "chrzan sarmacki" w tle się ukryło trudno na pierwszy rzut oka stwierdzić. Po przyjrzeniu się dostrzegam tam kilka korzeni chrzanu, szynkę no i oczywiście zawartość słoiczka na talerzyku.

Etykietę trochę psuje ogromny kod kreskowy ciągnący się od samego dołu do samej góry. Na uznanie zasługuje całkiem ładna zakrętka słoiczka. Po skonsumowaniu, zdarciu naklejek słoik można z powodzeniem wykorzystać na domowe przetwory.
Skład: korzeń chrzanu (61%), woda, olej roślinny, ocet spirytusowy, cukier, sól, substancje zagęszczające: guma guar, guma ksantanowa; mleko w proszku, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, przeciwutleniacz: pirosiarczyn sodu.
Opisywany jakiś czas temu Chrzan Staropolski Motyla miał identyczny skład. Ten z Lidla jednak jest wyraźnie dużo bardziej wodnisty. W smaku wydaje się też być nieco bardziej łagodny choć "chrzanową ostrość" posiada. Ogólnie Chrzan Staropolski Mikado jest całkiem niezły, choć do ideału mu trochę brakuje.
Producent: nie przyznał się
Dla: Lidl Polska
Masa netto: 190 g
Cena: 1,79 zł
Ocena opisowa: Niezły, choć trochę wodnisty.
Ocena do indeksu: 4.5

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...