sobota, 23 czerwca 2012

Tic-Tac intense mint [Ferrero] - intensywnie miętowe


Przed przerwą było o Tic-Tac'ach, o Tic-Tac'ach będzie i po przerwie. Tym razem o błękitnych zwanych "intense mint". Czy intensywna mięta zdoła mnie ochłodzić w to ciepłe lipcowe popołudnie?

Pamiętam, że kiedyś dostępne były tic-taki "extra strong" w ciemno granatowym (fioletowym?) opakowaniu. Dziś trafiłem na "intense mint" w opakowaniu błękitnym. Czy to te same drażetki?


"Ekstra strongi" były faktycznie mocarne, wewnątrz było coś co porządnie piekło w język. No to na początek "błękitnego" testu lecimy ze składem.
Skład: cukier, maltodekstryny, aromaty, fruktoza, zagęstnik (guma arabska), skrobia ryżowa, substancja przeciwzbrylająca (sole magnezowe kwasów tłuszczowych), olejek miętowy, substancja glazurująca (wosk karnauba).
To wszystko w postaci jednej drażetki daje nam 8 kJ czyli ok. 2 kcal.

Zapach jak na produkt tego typu przystało jest nikły, raczej niewyczuwalny. Konsystencja tradycyjna czyli twarda "tabletka". W smaku wyraźnie czuje się miętę pieprzową, która faktycznie jest dość intensywna choć choć bardziej łagodna niż w przypadku przytaczanych na początku "ekstra strongów". "Intense minty" są całkiem przyjemne i co najważniejsze w przeciwieństwie do swoich owocowych odpowiedników orzeźwiające.
Producent: Ferrero Polska Sp. z o.o.
Masa netto: 16 g.
Cena: ok. 1,50 zł
Ocena opisowa: mocno miętowe, orzeźwiające.
Ocena do indeksu: 4.5

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...