środa, 27 czerwca 2012

Akardo orzeszki ziemne w chrupiącej skorupce [Intersnack] z Biedronki

W dyskontach Biedronka do tej pory można było zakupić Orzeski ziemne w smakowych skorupkach produkowane przez Felix'a, podczas ostatniej wizyty zaobserwowałem ten "przysmak" w nieco odmienionej szacie graficznej i z innym logo.

Jak się okazuje miejsce "Crispersów" zajęły Orzeszki ziemne w chrupiącej skorupce marki "Akardo" produkowane przez firmę Intersnack spod Krakowa. Czy "nowe" będą równie dobre jak te sprawdzone?

Samo plastikowe opakowanie zachowało ten sam kształt, zmianie nie uległ także kształt etykiety z "uszami" zachodzącymi na boki pudełka. Z wyglądu większych zmian nie dało się też zaobserwować w samych orzeszkach, duże, żółto-pomarańczowe, posypane przyprawami. Z niektórych jedynie poodpadały fragmenty skorupek.


Wypisywanie składu opisywanych produktów to zajęcie dosyć czasochłonne (zwłaszcza jeśli ten jest zapisany malutkimi literami), a wątpię żeby kogoś interesowały konkretne składniki. Zauważam tylko, że w dzisiejszym produkcie jest troszkę chemicznych nazw tj. dekstoza, barwnik E100, maltodekstryna czy wzmacniacz smaku E621. Brzmi smakowicie więc żeby siebie i Was nie wystraszyć, nie sprawdzam co to za specyfiki.


"Biedronkowe" orzeski w skorupkach mają to do siebie, że lubią występować w różnych, limitowanych edycjach. W okolicach meczu Polska-Czechy pojawiły się orzeszki o smaku "czeskiego sera". Tym razem trafiłem na smak "grillowanej cebulki".


Orzeszki pachną... orzeszkami, zapach przypraw jest raczej nikły. Pierwszy kontakt z językiem wyczuwa smak słony, dopiero po chwili pojawia się smak jakby nieco przysmażonej cebulki. Jeśli przez jakiś czas nie zdecydujemy się na rozgryzienie orzecha skorupka powoli zacznie się rozpływać. Wprawienie zębów w ruch sprawi, że od razu trafimy na twardego orzeszka. O dziwo zjadłem ich trochę i ani jeden nie był gorzki albo nie dobry.

Smakowo orzeszki z Biedronki w skorupce są ciągle jak najbardziej na "plus" i nie zaszkodziła im zmiana designe'u opakowania oraz marki.
Producent: Intersnack Poland Sp. z o.o.
Miejsce produkcji: Słomniki k/Krakowa
Dla: Biedronka
Masa netto: 180 g.
Trochę wkurzało mnie kombinowanie z oceną liczbową, miałem wrażenie, że kilka artykułów oceniłem zbyt surowo, kilku zawyżyłem ocenę dlatego zawieszam wystawianie "oceny do indeksu".
Ocena opisowa: Niezła przekąska!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...