wtorek, 24 stycznia 2012

Sir Edward Tea: Kwiat Lipy - ziołowa herbata z Lidla

Herbata z lipy podobno działa uspokajająco i relaksująco ale także powinno pomóc przy przeziębieniu i kaszlu z którymi zmagam się od kilku dni. Zioło to ma przyjemny lekko słodkawy smak. Czas więc spróbować herbaty sygnowanej marką Sir Edward Tea: Kwiat Lipy z dyskontu spożywczego Lidl.

Herbata zamknięta jest w prostokątnym pudełku na którym widnieje szklaneczka naparu oraz dużo "zielonego". W składzie na szczęście znajdujemy tylko jeden składnik.
Skład: kwiatostan lipy.
Instrukcja zaparzania nakazuje nam parzenie zioła przez 8-10 minut. Z własnego doświadczenia wiem, że lipę można a nawet powinno się parzyć dłużej. Tak powiedzmy 12-15 minut. Próbowałem naparu po 8 minutach i niestety nie był zbyt aromatyczny.

Kwiaty z drzew lipowych, jakich wiele w naszych parkach mają znamienne właściwości zdrowotne. Napar z lipy podobno działa uspokajająco a do tego ma właściwości rozgrzewające. Ma też łagodzić kaszel.

Zapach herbaty lipowej z Lidla nie jest zbyt intensywny ale lekko słodki, charakterystyczny dla naparu z kwiatu lipy. Jak już wcześniej wspominałem po 8 minutach herbata była mało smakowa. Trochę lepiej jest po niecałych 15, choć i tak smak jest bardzo delikatny i trochę "trawiasty".

Ogólnie herbata z lipy choć ziołowa może przypaść do gustu nawet tym, którzy rumianków, nagietków i innych bylin w płynie nie akceptują. Dziś testowana jest dobra choć nie idealna. Może z dwóch torebek napar byłby bardziej intensywny?
Producent:nie przyznał się
Dla: Lidl Polska
Masa netto: 20 x 1,5 g = 30 g
Cena: 2,49 zł (20 x 0,12 zł)
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena opisowa: Nawet po 15 minutach parzenia jest trochę "wodnista". W smaku całkiem dobra.
Ocena do indeksu: 4.0

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...